Договір на роботу і послуги

Контракт на роботу з першого погляду

Водій навантажувача за договором на роботу

Контракт на роботу не є винаходом сучасності, але вже був відомий в римському праві більше 2000 років тому (як locatio conductio operis). У Цивільному кодексі він регулюється з 01.01.1900 в § 631 БГБ. З його допомогою підприємець зобов'язується виготовити обіцяну роботу. Замовник зобов'язується виплатити обіцяну винагороду. Робота в договорі на роботу може бути виробництвом або модифікацією об'єкта, або іншим успіхом, який буде викликаний роботою або послугою. Тому договір на роботу і послуги – це договір між підприємцем і його клієнтом, замовником. Клієнтом може бути сам споживач або підприємець. Таким чином, контракт на роботу і послуги не є контрактом на експлуатацію робітників, як іноді полемічно стверджують митниці, профспілки та політики. Причини укладення договору набагато більш різні, як довелося визнати самому Федеральному міністерству праці і соціальних справ ( цей договір на роботу визнаний – Нові експертні висновки спростовують забобони).

Причини укладення договору на роботу і послуги

Робітники зводять стовп мосту в договорі на виконання робіт

Причини укладення договору на роботу і послуги для компаній, як правило, такі ж, як і ті, за якими споживач укладає його. Наприклад, споживач, у якого відремонтували свій автомобіль, має прокладену електричну лінію або пофарбовану стіну – тут завжди є успіх – не укладає договір на роботи, щоб заощадити собі чималі гроші. Швидше за все, йому просто не вистачає досвіду. Те ж саме відбувається і з компаніями.

Про це свідчать результати дослідження, проведеного на замовлення Федерального міністерства праці та соціальних справ (BMAS). У цьому дослідженні взяли участь понад 1000 компаній різних розмірів і галузей промисловості. В рамках дослідження були задані мотиви для компаній аутсорсингових завдань за допомогою трудових контрактів. У сфері основних компетенцій компаній це

• спеціалізований персонал
• Удосконалення бухгалтерського обліку
• менше управління персоналом / координації
• менше інвестицій в кваліфікацію / подальше навчання
• Зниження корпоративного ризику
• гнучке розгортання персоналу
• Економія на витратах на оплату праці
• Альтернатива тимчасовій роботі
• Уникнення коливань використання
• дозволяє поступки постійної робочої сили

Аутсорсинг в першу чергу не служить компаніям, щоб заощадити на витратах на робочу силу. Цей мотив займає лише сьоме місце, в той час як спеціалізований персонал важливий майже для 80% компаній.

Контракти на роботу та послуги додатково визнані

Робітники сортують пофарбовані дрібні деталі в трудовому договорі

З цих причин договори на роботу і послуги все ще визнаються. Таким чином, судова практика в цілому позитивно ставиться до договору на роботу. Однак це має бути правильно. Коли ми проводимо аудит використання зовнішнього персоналу або консультуємо компанії з цього питання, ми також помічаємо, що компанії зазвичай вибирають контракт на роботу та послуги з вищезазначених причин. При оцінці автомобільних компаній ми бачимо, що контракт на роботу використовується тому, що основна компетенція не закріплена в логістиці або для виконання завдання залучаються фахівці. Для наших клієнтів з логістичного сектора мова йде не про мінімальну заробітну плату, а про гнучкі варіанти реакції на коливання замовлень. Нашим ремісничим компаніям просто не вистачає кваліфікованих робітників і наступного покоління, тому вони працюють з східноєвропейськими субпідрядниками за трудовим договором.

Зв'яжіться з нами, якщо у Вас виникли питання щодо договору на роботу та послуги

Якщо ви хочете використовувати контракт для роботи і у вас виникли питання, просто зателефонуйте нам, ми можемо вам допомогти. Ми також підтримуємо їх у будь-який час, якщо на них нападають митниця, робочі ради або працівники. Тому що ваш контракт на роботу знаходиться в хороших руках з нами.